Zbyszek Gładek

Kilkadziesiąt lat doświadczenia jako muzyk, lutnik i producent znanych na całym świecie pałek perkusyjnych. Wie wszystko na temat budowy gitar elektrycznych, zna się na drewnie jak mało kto, umie uzyskać niepowtarzalne brzmienie instrumentu odpowiednio dobierając surowce do jego budowy.

W budowie nie uznaje kompromisów – używa tylko najlepszych materiałów, dziś trudno dostępnych jak np. 30 letni jesion bagienny, olcha czy klon. Własnoręcznie robi większość podzespołów takich jak mostki, tremolo, siodełka itd. Nie boi się eksperymentować, instrumenty produkuje metodą Leo Fendera ale z jakością wymaganą w XXI wieku.

Basista we własnym zespole Gładek Brothers Band, który podróżuje po Polsce z własną, rozkładaną sceną wyposażoną w unikalne na skalę europejską instrumenty: gitara basowa Jazz Bas – Fender USA rok 1978, Wzmacniacz Mesa 600 WAT – USA, Kolumny Mesa  4×10 600 WAT – USA, 1×15 600 WAT – USA, Gitara Telecaster Tokai – Japan, Stratocaster Fender, wzmacniacz Fender Dual Showman 100 WAT – legendarny wzmacniacz o przepięknym brzmieniu na głośnikach Lansing JBL. Na tym modelu grali tacy muzycy jak Eric Clapton czy król rock and roll`a Chuck Berry, unikalne organy Hammonda model B3 z 1955 roku,  gitara Ibanez Artist, wzmacniacz Fender Dual Showman Reverb 100 WAT, perkusja ROGERS i blachy PAISTE.  Wraz z zespołem wielokrotnie grał na Pikniku Country w Mrągowie oraz na innych imprezach w całej Polsce.